Prelegentki

dr inż.
Joanna Augustyn-Nadzieja

Pracuje na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Adiunktka w dyscyplinie Inżynieria Materiałowa na Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej. Pełni funkcję Pełnomocniczki Rektora AGH ds. Kół Naukowych. Jest certyfikowaną Tutorką akademicką oraz akredytowaną i certyfikowaną Mentorką. Pod jej opieką naukową znajdują się studenci z programu Indywidualnej Organizacji Studiów. Jest Promotorką ponad 100 projektów i prac dyplomowych. Udziela się charytatywnie w Fundacji mentoringowej Fimale2Fimale, międzynarodowej organizacji non-profit EMCC (European Mentoring and Coaching Council) i Fundacji „#OdważneWNauce”. W swojej pracy bardzo ceni sobie ścisłą współpracę z przemysłem i poznawaniem procesów technologicznych. Dorobek naukowy Pani Doktor obejmuje liczne prace zlecone o charakterze naukowo-badawczym, ekspertyzy i opinie dla sektora przemysłowego. Wykłada przedmioty o tematyce szerokorozumianej Inżynierii Materiałowej, Stereologii, Metalografii i Fraktografii jak również Systemów i Narzędzi Zarządzania Jakością. Specjalistka w zakresie analizy makro- i mikrostrukturalnej materiałów metalicznych. Zainteresowania naukowe Pani Doktor ukierunkowane są na stopach z grupy Co-Cr otrzymywanych metodą druku 3D z przeznaczeniem dla sektora protetyki stomatologicznej. Cechy osobowościowe Pani Joanny to przede wszystkim otwartość, zawsze otwarty umysł na nowopoznane osoby, nowe pomysły, idee, wspólne cele. Podkreśla, że każdy kolejny z realizowanych tematów czy projektów jest dla niej za każdym razem tak samo ważny i wyjątkowy. Docenia pracę z ludźmi i dla ludzi, uwielbia pomagać i wspierać, a finał współpracy zawsze musi być korzystny dla obu stron. Inwestuje w rozwój osobisty w zakresie kompetencji miękkich, poszerza swoje pasje w zakresie psychologii, inteligencji emocjonalnej czy kinezjologii edukacyjnej. W talentach Gallupa wyróżniają ją takie cechy jak rozwijanie innych, odpowiedzialność, strategia działania oraz empatia i integracja.

dr
Henryka Bochniarz

Założycielka Konfederacji Lewiatan (organizacji zrzeszającej przedsiębiorców w Polsce) i jej wieloletnia prezydentka, obecnie Przewodnicząca Rady Głównej. Założycielka Akademii Przywództwa (wcześniej: Liderek) wspierającej rozwój liderek i liderów. Współzałożycielka Kongresu Kobiet. Była ministra przemysłu i handlu, filantropka, wspiera równość i różnorodność wśród kadry zarządzającej. Założycielka fundacji Prymus wspierającej młodzież z obszarów wiejskich.

Wcześniejsza działalność:

  • Prezydentka Konfederacji Lewiatan (20 lat)

  • Prezeska Boeing Central & Eastern Europe

  • Przewodnicząca Polsko–Japońskiego Komitetu Ekonomicznego

  • Członkini Rady Nadzorczej Fiat Chrysler Automobiles Poland SA

  • Członkini Rad Nadzorczych Orange Polska SA, AVIVA SA

  • Członkini Rady Dyrektorów Unicredit Group

  • Członkini Międzynarodowej Rady Konsultacyjnej Biznesu Akademii L. Koźmińskiego

  • Członkini Rady Gospodarczej przy Marszałku Senatu

  • Założycielka i prezeska jednej z pierwszych w Polsce firm doradczych NICOM

  • Wieloletnia fundatorka nagrody literackiej NIKE

  • Kandydatka na urząd prezydenta RP w wyborach w 2005 r.

  • Stypendystka Programu Fulbrighta w latach 1985-87

dr
Małgorzata Bonikowska

Dr historii europejskiej, europeista, ekspert ds. Unii Europejskiej (członek Team Europe), prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych (www.csm.org.pl) i wydawca kwartalnika „THINKTANK” (www.think-tank.pl).
Specjalizuje się w polityce zagranicznej i bezpieczeństwa UE, ze szczególnym uwzględnieniem polityki sąsiedztwa, europejskiej strategii globalnej i relacji UE-Azja. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (italianistyka), Akademii Teatralnej (historia kultury, dyplom z wyróżnieniem) i paryskiej Sorbony (historia), ukończyła dwie szkoły doktoranckie oraz studia specjalistyczne na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku (nauki polityczne i stosunki międzynarodowe, stypendium Fulbrighta).
W latach 1995–1998 pracowała w TVP jako dziennikarz w publicystyce krajowej i międzynarodowej. W 1998 została dyrektorem Centrum Informacji Europejskiej Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej, tworząc m.in. sieć regionalnych centrów oraz rządowy Program Informowania Społeczeństwa o UE. W okresie 2001-2007 roku była ekspertem a potem szefem Programu Informacji i Komunikacji Komisji Europejskiej – najpierw w Polsce a później w Bułgarii. W latach 2007-2016 pracowała dla rządowego Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich jako doradca do spraw unijnych.  Pracowała jako doradca m.in dla Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Rozwoju.
Jest autorem ponad setki publikacji, prowadzi działalność dydaktyczną i naukową. Komentuje sprawy europejskie i międzynarodowe w mediach polskich i zagranicznych.

Prof. dr hab.
Katarzyna Chałubińska-Jentkiewicz

Prof. dr hab. nauk społecznych, prawo (doktorat UW i habilitacja UJ) w Akademii Leona Koźmińskiego, radca prawny, dyrektor ds. Rejestru domen internetowych w NASK PIB. W latach 1996-2010 pracowała jako prawnik m.in. w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, Telewizji Polsat S.A. oraz w TVP S.A. W latach 2011-2018 wicedyrektor Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Wieloletni pracownik naukowy AON i ASZWOJ, do 2024 r. dyrektor Akademickiego Centrum Polityki Cyberbezpieczeństwa.  Członek Rady ds. cyfryzacji trzech kadencji, członek Rady ds. Bezpieczeństwa i Obronności w Narodowej Radzie Rozwoju w Kancelarii Prezydenta RP. Pomysłodawczyni, wydawczyni i redaktorka naczelna pisma Cybersecurity and Law.  

                Jako naukowiec prowadzi prace badawcze dotyczące regulacji prawnych w obszarze mediów cyfrowych, cyberbezpieczeństwa, zagrożeń bezpieczeństwa informacyjnego, ochrony własności intelektualnej, procesów cyfryzacji i wpływu nowych technologii na rozwój Państwa i sytuację prawną Jednostki. W swoich działaniach zawodowych łączy doświadczenie praktyczne z teorią. Autorka i współautorka monografii i licznych artykułów, do których zaliczyć można takie pozycje jak: Prawo nowych technologii, Cyberodpowiedzialność, Bezpieczeństwo, Prywatność, Tożsamość, Ochrona informacji w cyberprzestrzeni, Ochrona danych osobowych w cyberprzestrzeni, Prawo bezpieczeństwa informacyjnego, Media audiowizualne. Konflikt regulacyjny w dobie cyfryzacji, Audiowizualne usługi medialne. Reglamentacja w warunkach konwersji cyfrowej, Informacja i informatyzacja w administracji publicznej, Prawo bezpieczeństwa kulturowego, Prawna ochrona treści cyfrowych.


Diana Cichy

Diana Cichy to przedsiębiorczyni i liderka biznesu międzynarodowego z ponad 15-letnim doświadczeniem w ekspansji zagranicznej firm, zdobytym jako założycielka i Dyrektor Zarządzająca firmy w Hongkongu. Przez 10 lat mieszkała w Chinach, gdzie zajmowała się pośrednictwem w handlu oraz organizacją wyjazdów biznesowych i targowych dla sektora MICE, a od 5 lat rozwija swoje projekty na Bliskim Wschodzie, obecnie mieszkając w Abu Dhabi. Realizowała projekty na pięciu kontynentach, współpracując z globalnymi markami oraz organizując prestiżowe wydarzenia, takie jak UEFA EURO i Światowe Dni Młodzieży. Specjalizuje się w budowaniu międzynarodowych sieci biznesowych, zarządzaniu projektami i strategiach rozwoju rynków zagranicznych. Absolwentka zarządzania na Uniwersytecie Napier w Edynburgu oraz public relations w Katowicach, obecnie rozwija swoje kompetencje na studiach Executive MBA w Dubaju.


Monika Dąbrowska

Trenerka biznesu i partner zarządzającym Team Factory persolog®.

Specjalizuję się w profilowaniu ludzkich zachowań.

Buduję kompetencje miękkie w zakresie przywództwa, rozwoju osobowości, wsparcia rezyliencji oraz zarządzaniu dynamiką stresu.

Korzystam z 22-letniego doświadczenia pracy w biznesie.

Przeprowadziłam około 1000 warsztatów.

Pracuję z Kobietami by mogły zarządzać rolami, które pełnią.

Pracuję z Managerami by poznali jaki realny potencjał i zasoby mają w swoich zespołach.

Pracuję z Rodzicami by budowali jakościowe relacje ze swoimi dziećmi.

Pracuję z Nastolatkami by wiedziały jak kierować swoją karierą zawodową i wykorzystać swoje naturalne predyspozycje.  

Uwielbiam inspirować, generować nowe możliwości, motywować. Potrafię słuchać, wspierać i tworzyć skuteczne strategie rozwoju.

Wiem, że każdy z nas ma potencjał by zbudować nowe perspektywy w życiu zawodowym oraz prywatnym.

Warto je poznać. Można żyć łatwiej i z satysfakcją.

Moje motto: Tworzymy przestrzeń do rozwoju.


Monika Dąbrowska

Członkini zarządu dwóch spółek 4GROW Sp. z o.o. i Ranking Szkoleń Sp. z o.o., założycielka Instytutu Świadomych Relacji, menedżerka z 20-letnim doświadczeniem w biznesie, certyfikowana trenerka, akredytowana konsultantka Insights Discovery, superwizorka trenerów, terapeutka pracy z ciałem i oddechem, coach, terapeutka par, w trakcie certyfikacji Somatic Experiencing.

Przez wiele lat pracowała w międzynarodowych korporacjach w obszarze komunikacji i HR. Doradzała w zakresie budowania zaangażowania pracowników prezesom, zarządom oraz kadrze menedżerskiej, łącząc najwyższe standardy komunikacji opartej na współpracy, zaufaniu i budowaniu relacji międzyludzkich z perspektywą efektywności biznesowej.

Od kilkudziesięciu lat wspiera ludzi w rozwoju, prowadzi warsztaty i sesje indywidualne w obszarze rozwijania inteligencji emocjonalnej, asertywności, budowania poczucia własnej wartości, komunikacji, budowania i rozwijania relacji, radzenia sobie ze stresem.

W swojej pracy wykorzystuje elementy pracy z ciałem i oddechem, mind & bodyfulness -  jest to często brakujący element, który wspiera szybszy powrót do satysfakcjonującego i autentycznego życia, w lepszym kontakcie ze sobą i w relacji ze światem.

Jako ekspertka jest zapraszana do telewizji, występuje m.in. w programie „Pytanie na Śniadanie”.

dr inż.
Sandra Grabowska

Sandra Grabowska, Politechnika Śląska – prodziekan ds. infrastruktury i rozwoju Wydziału Inżynierii Materiałowej, adiunkt w katedrze Inżynierii Produkcji. Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu.
Specjalizuje się w problematyce modeli biznesu, nowoczesnych formach zarządzania i czwartej rewolucji przemysłowej w szczególności kształtowaniem architektury społecznej przedsiębiorstw w erze Przemysłu 5.0. 
Członek polskich i zagranicznych stowarzyszeń naukowych. Aktywnie współpracuje z otoczeniem społeczno-gospodarczym, by łączyć naukę z biznesem. Doradca biznesowy, uczestniczka staży, autorka i współautorka ponad 100 publikacji naukowych, w tym: artykułów w czasopismach naukowych, referatów wygłaszanych na konferencjach krajowych i zagranicznych, rozdziałów monografii i książek.

 

dr hab., prof. ucz.
Elwira Gross-Gołacka

Posiada doświadczenie we współpracy z organizacjami międzynarodowymi ONZ i UE. Pracowała dla przedstawicielstwa ONZ w Polsce, Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP). Od lat zajmuje się tematyką zarządzania różnorodnością i zróżnicowanymi zasobami ludzkimi oraz zarzadzaniem jakością w jednostkach sektora finansów publicznych poprzez działalność akademicką i na gruncie praktycznym. Autorka ponad 120 publikacji na temat zarządzania różnorodnością, zrównoważonego rozwoju, zarządzania jakością w jednostkach sektora finansów publicznych.
Posiada ponad 15-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w jednostkach sektora finansów publicznych (Dyrektor Generalny w Ministerstwie Gospodarki, Dyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych i Prognoz w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Dyrektor Sieci Badawczej Łukasiewicz - Instytutu Organizacji i Zarządzania „Orgmasz”, Dyrektor Departamentu Eksportu PAIH). Członkini komitetów naukowych i rad programowych. Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania oraz Centrum Studiów Europejskich im. Jeana Monneta i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.


Agata Hagno

Agata Hagno

Prezes zarządu DPM Doradztwo Personalne Menedżer sp. z o.o.

 

Specjalista z zakresu Zarzadzania Kapitałem Ludzkim. Od ponad 26 lat prowadzi rodzinną firmę DPM Doradztwo Personalne sp. z o.o. ze specjalizacją w rekrutacji średniego i wyższego szczebla zarządzania. Doradza w aspektach HR wielu organizacjom.

Od 15 lat dzieli się wiedzą praktyczną jako wykładowca i współtwórca studiów podyplomowych z obszaru Zarządzania Kapitałem Ludzkim  oraz na poziomie studiów MBA w Akademii Wyższej Szkoły Biznesu. Prelegent na wielu konferencjach poświęconych rynkowi pracy i rozwoju pracownika.

Członek zarządu Inicjatywy Firm Rodzinnych a od 2014 roku Ambasadorka Przedsiębiorczości Kobiet z ramienia Polskiej Sieci Ambasadorów Przedsiębiorczych Kobiet. Wiceprezes zarządu Fundacji Józefa Pietera.

Chętnie angażuje się w inicjatywy mające na celu usprawnienie funkcjonowania małej i średniej przedsiębiorczości. Mentor w międzynarodowych projektach startupowych. 

Miłośniczka różnych kultur, podróży oraz literatury.

dr inż.
Karina Jagielska-Wiaderek

Dr inż. Karina Jagielska-Wiaderek jest zatrudniona na Politechnice Częstochowskiej na stanowisku prodziekana ds. rozwoju Wydziału Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów. Jej obszar badań i zainteresowań obejmuje nauki o materiałach w aspekcie technologicznym, korozję metali i stopów, elektrochemię i inżynierię powierzchni. Jest autorką i współautorką wielu publikacji naukowych oraz projektów badawczych. Przez cały okres zatrudnienia, aż do dnia dzisiejszego, z powodzeniem prowadziła działalność dydaktyczną oraz wychowawczą wśród studentów Politechniki Częstochowskiej. Ponadto udziela się jako organizatorka i koordynatorka licznych zajęć i warsztatów dla młodzieży szkolnej, które poszerzają ich zainteresowania naukami ścisłymi i wiedzą techniczną.
Prywatnie żona i matka dwójki nastolatków, miłośniczka książek, muzyki oraz aktywnego wypoczynku.


Aleksandra Karasińska

Dziennikarka i dyrektorka Ringier Axel Springer Foundation. Doświadczona dziennikarka pracująca a w mediach polskich i międzynarodowych: Newsweek, Forbes, Forbes Women, CNN i CNN Radio, TVN24, Polsat, Radio Wolna Europa. Wykłada Digital Journalism na Uniwersytecie SWPS. Jest aktywistką, która wspiera równość kobiet i mężczyzn.


Wirginia Leszczyńska

Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Licencjonowany zarządca nieruchomości (nr licencji 26401). Od ponad 15 lat zdobywa doświadczenie na poszczególnych szczeblach kariery w ramach działalności podmiotów grupy kapitałowej DL Invest Group. Obecnie do głównych obowiązków należy nadzór nad wszystkimi departamentami grupy kapitałowej, zarządzanie istniejącymi obiektami wchodzącymi w skład portfolio, analiza rentowności przyszłych inwestycji, analiza ryzyka inwestycyjnego. Odpowiedzialna jest również za utrzymywanie relacji inwestorskich z podmiotami zagranicznymi. Komercjalizuje i sprawuje nadzór nad nieruchomościami z segmentu logistyczno-produkcyjnego, prowadząc rozmowy z kluczowymi klientami DL Invest Group.


Ewa Lipka

Obszar działalności to rozwój oraz współpraca biznesu i samorządu w podstrefie tyskiej. Wcześniej przez 10 lat związana z samorządem, gdzie zdobywała doświadczenie zawodowe jako rzecznik prasowy miasta Katowice, a następnie w roli kierownika biura prezydenta. Była jednym z liderów zespołów odpowiedzialnych za kontakt z mediami podczas COP24 i WUF11. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i studiów MBA w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Współpracuje z śląskimi uczelniami, gdzie prowadzi zajęcia dla studentów oraz słuchaczy studiów podyplomowych, a także organizuje wizyty studyjne.


Małgorzata Maciejewska

Od ponad pięciu lat pełni funkcję Dyrektora Generalnego oraz Prezesa Zarządu Faser S.A. w Tarnowskich Górach. Z firmą związana jest od 41 lat, zdobywając bogate doświadczenie w różnych obszarach działalności przedsiębiorstwa.
Przez lata obejmowała zarówno stanowiska operacyjne, jak i strategiczne, pracując w działach produkcji, transportu, księgowości materiałowej oraz logistyki. Jej dogłębna znajomość procesów organizacyjnych i wieloletnia praktyka pozwalają na skuteczne zarządzanie jednym z kluczowych zakładów w branży, przyczyniając się do jego dynamicznego rozwoju.
Poza działalnością biznesową aktywnie uczestniczy w życiu naukowym jako członek Rady Instytutu Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników. Nieustannie rozwija swoją wiedzę i kompetencje, łącząc tradycję z nowoczesnym podejściem do zarządzania, dbając o stabilność i przyszłość Faser S.A.


Adam Morawski

Adam Morawski, radca prawny, założyciel Kancelarii Morawski & Wspólnicy, prezes Zarządu Fundacji Zobaczyć Jutro.

W ramach Kancelarii koordynuje zespół prawników zapewniający kompleksową obsługę prawną firm, zarówno dla małych przedsiębiorców, jak i dużych międzynarodowych firm.

Zajmuje się strategicznym doradztwem biznesowym, prowadzi negocjacje, audyty oraz obsługuje transakcje. Zapewnia wsparcie prawne dla wszystkich rodzajów działalności gospodarczej, w szczególności w zakresie finansowania inwestycji, kontraktów, prawa spółek oraz nieruchomości, a także reprezentuje przedsiębiorców w postępowaniach sądowych i arbitrażowych.

Na początku kariery pracował w międzynarodowych kancelariach prawniczych, takich jak Baker & McKenzie, Gide Loyrette Nouel (w Paryżu) oraz Smoktunowicz & Falandysz, gdzie był odpowiedzialny za stałą obsługę prawną podmiotów włoskich. Reprezentował Skarb Państwa w Radzie Nadzorczej Metronex SA, a obecnie jest Prezesem Zarządu Fundacji Zobaczyć Jutro, zajmującej się badaniami i rehabilitacją wzroku u dzieci oraz prowadzącej działalność charytatywną. Występuje jako biegły sądowy w Anglii, Szkocji i Irlandii.

 

Obok polskiego, pracuje w językach: angielskim, włoskim, francuskim, rosyjskim i hiszpańskim.

dr
Klaudia Rogowska

Dr Klaudia Rogowska od 2009 roku pełni funkcję Dyrektora Górnośląskiego Centrum Medycznego im. prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach – jednego z największych i najbardziej renomowanych szpitali klinicznych w Polsce. Górnośląskie Centrum Medyczne to wielospecjalistyczny ośrodek medyczny, który zdobywa liczne nagrody i wyróżnienia za wdrażanie nowatorskich metod leczniczych, wyznaczając standardy w opiece zdrowotnej na Śląsku i w kraju.

Dr Klaudia Rogowska jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie, WSZZMiJO w Katowicach, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Ceniona ekonomistka i ekspertka w dziedzinie ochrony zdrowia, może pochwalić się bogatym dorobkiem naukowym, w tym publikacjami z zakresu zarządzania w opiece zdrowotnej. W 2020 roku uzyskała tytuł doktora w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości. Dzięki jej wizji i zaangażowaniu Górnośląskie Centrum Medyczne dynamicznie rozwija się, łącząc najwyższe standardy zarządzania z innowacyjnymi rozwiązaniami medycznymi.


Agnieszka Małgorzata Rupniewska

Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyła także studia podyplomowe na Wyższej Szkole Bankowej w Dąbrowie Górniczej na kierunku MBA.
Pełniła funkcję prezesa zarządu spółki działającej w branży energetyczno-instalacyjnej oraz głównego specjalisty ds. prawnych. Ponadto była również przewodniczącą Rady Nadzorczej 
w kontrolowanej przez miasto Rybnik spółce komunalnej.
Od wielu lat zaangażowana w działalność społeczną i publiczną w Zabrzu. Swoją działalność 
w polityce rozpoczęła w Federacji Młodych Socjaldemokratów i była przewodniczącą 
jej zabrzańskich struktur. 
Od 2018 roku sprawowała mandat radnej Rady Miejskiej w Zabrzu. Była przewodniczącą klubu radnych Koalicja Obywatelska – Nowe Zabrze. W wyborach samorządowych 2024 r. została wybrana na stanowisko prezydenta Zabrza.


Teresa Tiszbierek

Teresa Tiszbierek -  strażaczka, Wiceprezeska Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Wiceprzewodnicząca Międzynarodowej Komisji Młodzieży CTIF (International Youth Leader Commission - The International Association of Fire and Rescue Services). Absolwentka: Uniwersytetu Opolskiego, Akademii Pożarniczej, Akademii Sztuki Wojennej i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Organizatorka Strażackich Dni Kobiet – Siła jest Kobietą, Koordynatorka Międzynarodowego Spotkania Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych CTIF dla młodzieży z całego świata (700 zawodników – 24 państwa) oraz wolontariatu ratowniczego podczas Światowych Dni Młodzieży (koordynacja służby 3500 strażaków ochotników).

Od początku zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę organizuje konwoje pomocy humanitarnej w ramach „Polsko-Niemieckiego mostu pomocy dla strażaków na Ukrainie” w ramach, której przeprowadziła 15 konwoi, którymi przewieziono dla ukraińskich strażaków m.in. ponad: 100 samochodów strażackich, 800 ton sprzętu i urządzeń dla strażaków, szpitali itp.

Liderka Równości roku 2025

dr inż. arch.
Barbara Uherek-Bradecka

Współzałożycielka, prezes Studio  BB architekci. dr inż. arch. absolwentka Politechniki Śląskiej, ukończyła podyplomowe studium konserwacji zabytków oraz podyplomowe studia z zakresu przygotowania pedagogicznego. Autorka i współautorka licznych publikacji w zakresie architektury historii architektury, designu oraz urbanistyki. Od 2013 wykładowca w Wyższej Szkole Technicznej, obecnie Akademii Śląskiej w Katowicach, w latach 2019 -2022 kierownik kierunku architektura i urbanistyka. Od 2020 roku Wykładowca Technische Hochschule Deggendorf. Pracuje naukowo i prowadzi badania w zakresie teorii i praktyki projektowania wnętrz, historii architektury i urbanistyki oraz konserwacji zabytków, architektury Ekologicznej, ergonomii. Jest promotorem kilkudziesięciu prac dyplomowych, w tym licznych nagrodzonych w uznanych konkursach SARP, TUP oraz Marszałka Województwa Śląskiego. Autorka i współautorka licznych projektów wnętrz domów jednorodzinnych oraz budynków komercyjnych i użyteczności publicznej. Współautorka projektu Centrum Edukacji Ekologicznej w Gliwicach nagrodzonego w 2021 konkursie PLGBC w kategorii najlepszy projekt ekologiczny.W 2024 uhonorowana nagrodą PLGBC za najlepszą realizację ekologiczny oraz Nagrodą Marszałka Województwa Śląskiego dla najlepszej przestrzeni publicznej za obiekt CEE w Gliwicach. 

 


Renata Wozba

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Zarządzania Marką w Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej oraz Zarządzania Kryzysowego w Akademii Sztuki Wojennej. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w obszarze strategii rozwoju, w tym Public Affairs (PA) oraz zarządzania kryzysem. Opracowywała całą procedurę zmian w organizacji tworząc nową standaryzację w oparciu o prewencję kryzysową. Autorka licznych publikacji prasowych w tym m.in. dla FORBES oraz szkoleń z dziedziny strategii komunikacji kryzysowej, PR, PA oraz pracy z mediami. Od kilku lat zarządza grupą spółek T2S, które działają na rynku w obszarze facility managment. Spółki Grupy T2S, którymi zarządza obsługują największe koncerny polskie i międzynarodowe w obszarze outsourcingu pracowniczego i procesowego, m.in. Grupa InPost, DPD, IKEA, Centra Dystrybucji Żabka, Centra Dystrybucji Biedronka, Port Lotniczy w Łodzi, Port Lotniczy w Gdańsku, Grupa Maspex, Grupa Nestle i wiele innych.


Anna Katarzyna Wyrzykowska

Zarządza z powodzeniem prężnie rozwijającą się  firmą, której jest współwłaścicielem, zajmującą się sprzedażą hurtową gazu płynnego. Z tą branżą związana od początku swojej kariery zawodowej ponad 27 lat, w 2024 r. uznana przez „Puls Biznesu” za jedną ze 100 Kobiet Biznesu za wyniki spółki, uplasowana na 6 pozycji najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Polsce w kategorii firm o przychodach powyżej 50 mln zł. Absolwentka Politechniki Łódzkiej Wydziały Organizacji i Zarządzania, ukończyła podyplomowe studia Zarządzania Nieruchomością na SGGW w Warszawie oraz MBA dla kadry HR na Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego.

W wolnym czasie spaceruje z psem, pływa na kajcie, jeździ na nartach, łyżwach, uwielbia tańczyć i podróżować, zwiedzać i odkrywać nieznane zakątki Świata.

www.petroenergy.pl


Monika Żyznowska

Od 30 maja 2024 roku prezeska rodzinnej firmy Mercator Medical S.A., producenta rękawic działającego na rynkach międzynarodowych. W 2024 roku nominowana do tytułu Kobieta Roku „Forbes Women”. Odpowiada za rozwój trzech filarów biznesu: produkcji rękawic jednorazowych, dystrybucji wyrobów medycznych oraz inwestycji w branży nieruchomości.
Doświadczona menedżerka, która nadzorowała debiut spółki Mercator Medical na GPW. Ukończyła Uniwersytet Jagielloński oraz Wyższą Szkołę Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu, gdzie w 2011 roku zdobyła dyplom z zarządzania i marketingu z wyróżnieniem.
Prywatnie pasjonatka literatury, fotografii oraz sportów. Aktywnie działa charytatywnie jako prezeska fundacji Hear ME, wspierającej dzieci z niedosłuchem.